چگونه از رنگ طلایی در دکوراسیون استفاده کنیم؟

اضافه کردن رنگ طلایی به دکوراسیون منزل تکنیک هایی دارد که اگر آن ها را نادیده بگیرید تاثیری در زیبایی منزل تان نخواهد داشت.
چگونه از رنگ طلایی در دکوراسیون استفاده کنیم؟

استفاده از رنگ طلایی در دکوراسیون

منکر این نمی توانید بشوید که رنگ طلایی یک رنگ متجملانه ، لوکس و پر زرق و برق است. رنگ طلایی از زمان های گذشته همیشه مربوط به فضاهای شاهانه و متجملانه بوده است. اضافه کردن کمی رنگ طلایی به هر اتاق باعث می شود که یک فضای شیک و موقر را ایجاد کند.خوبی رنگ طلایی این است که همیشه مد است و مربوط به هیچ دوره ای نیست و هیچ نگرانی از بایت این مساله نمی توانید داشته باشید. از دوران تاریخ مصر باستان تا یونان باستان و ملکه کلوئوپاترا و تا به امروز که مدرن ترین دکوراسیون داخلی در نیویورک با دعوت از رنگ طلایی به سرحد زیبایی می رسد را شامل می شود.

تکنیک های به کارگیری رنگ طلایی در دکوراسیون منزل در روزهایی که استفاده از رنگ طلایی برای دکوراسیون بسیار فراگیر شده، برای خلق چنین فضایی باید نکاتی را در نظر داشته باشید. رنگ طلایی با همه ابهتش، زمانی زیبا به نظر می رسد که ظرافتش هم در نظر گرفته شود.

دکوراسیون طلایی

دکوراسیون منزل به رنگ طلایی

 در روزهایی که استفاده از رنگ طلایی برای دکوراسیون بسیار فراگیر شده، برای خلق چنین فضایی باید نکاتی را در نظر داشته باشید. رنگ طلایی با همه ابهتش، زمانی زیبا به نظر می رسد که ظرافتش هم در نظر گرفته شود. اگر تناسب را رعایت نکنید حضور همین رنگ جذاب، فضا را بسیار آزاردهنده می کند. برای اینکه با اصول استفاده کردن از رنگ خاص طلایی آشنا شوید سراغ یک معمار و طراح فضای داخلی رفته ایم.
 
این معمار دارای مدرک بین المللی ACS و ICS از کانادا و انگلیس است. او در طراحی دکوراسیون داخلی این روزهایش بسیار از رنگ طلایی استفاده می کند چون معتقد است طلایی رنگ پرطرفداری در میان ایرانی هاست. اصول اضافه کردن رنگ طلایی در دکوراسیون داخلی را این طراح به شما آموزش می دهد.
طلایی به عنوان نماد ارزش ، موفقیت و لاکچری مطرح بوده است. مدال طلا ، کارت طلا و نشان های طلا ؛ همه این ها به معهنای بهترین بهترین ها بوده است. اما در دکوراسیون داخلی و طراحی داخلی کمی نیاز به مهارت و دانستن ترفندهای بیشتری دارد. اگر به درستی انجام گیرد می تواند گرمای ملایم اما پرجلایی را به فضای اتاق اضافه کند. اما اگر به اشتباه شود می تواند یک خانه طلایی دلزده و افراطی برای شما ایجاد کند.
 
طلایی مدرن؛ طلایی کلاسیک
رنگ طلایی در سبک کلاسیک شناخته شده تر است. در واقع این رنگ در هر جایی استفاده شود فضا را لوکس می کند. استفاده از رنگ طلایی در سبک مدرن هم منجر می شود این سبک کمی به سمت تجمل کشیده شود. در سبک مدرن رنگ طلایی در سطوح صاف تری استفاده می شود اما در سبک کلاسیک روی منبت ها و ابزارهای چوبی و برنز پر نقش و نگار به کار می رود؛ مثلا در خانه ای به سبک مدرن ممکن است یک دیوار آجری داشته باشید که تنها چند آجر آن را طلایی کنید. از پیشنهادهای دیگر استفاده از رنگ طلایی در خانه ای به سبک مدرن، نصب یک قاب طلایی رنگ ساده و بدون هیچ عکسی روی زمینه یک دیوار است.
دکوراسیون طلایی

رنگ طلایی در دکوراسیون

حذف نور موضعی
رنگ طلایی درخشش دارد. پس احتیاج به استفاده از نور موضعی در فضا وجود ندارد چون باعث می شود از جلوه رنگ طلایی کاسته شود و زمانی که طلایی در معرض مستقیم نور قرار می گیرد، درخشش آن چشم را آزار می دهد. معمولا رنگ طلایی در جاهایی استفاده می شود که نور طبیعی نداریم یا به شکلی محدود در فضا وجود دارد. برای دکوراسیونی با رنگ طلایی حتما باید از نورهای آفتابی در فضا استفاده کرد. به این خاطر که رنگ طلایی بیشترین درخشش را در فضای تاریک دارد.
 
جالب است بدانید رنگ طلایی تنها رنگی است که با تمام گروه های رنگی و با تمام رنگ ها از سفید تا سیاه جذاب به نظر می رسد. طلایی در ترکیب با رنگ های پرطرفدار معماری داخلی مثل رنگ فیروزه ای، بنفش و مشکی بی نظیر است.
 
مات یا براق؟
رنگ طلایی لوکس ترین رنگ دنیاست. به این دلیل که گران ترین فلز موجود در دنیا طلاست. استفاده از رنگ طلایی به صورت مات یا براق دو حس مختلف را در دکوراسیون به وجود می آورد. وقتی می خواهیم در سبک مدرن از رنگ طلایی استفاده کنیم، بهتر است به صورت مینیمال (مختصر و محدود) باشد؛ یعنی از رنگ طلایی با پوشش مات و در کمترین سطح استفاده کنیم ولی زمانی که می خواهیم رنگ طلایی بیشتر در فضا به چشم بیاید، باید از طلایی با درصد برق بیشتری استفاده کنیم.
 
مناسب ترین فضا
اغلب مردم به طراحی داخلی سالن پذیرایی اهمیت بیشتری نسبت به سایر فضاها می دهند. استفاده ماهرانه از رنگ طلایی در این فضا منجر به خلق فضایی مجلل می شود. استفاده از ترکیب رنگ طلایی - مشکی و طلایی - آبی در دکوراسیون پذیرایی بسیار جواب می دهد.استفاده از ترکیب رنگ طلایی - مشکی و طلایی - آبی در دکوراسیون پذیرایی بسیار جواب می دهد.
 
همیشه به یاد داشته باشید رنگ هایی مثل طلایی که برق دارند و گرم تر هستند باید در حداقل و رنگ های سردتر در حداکثر فضا استفاده شوند. درواقع طلایی همان رنگ زرد انرژی بخش است که به آن با درصدهای مختلف برق اضافه می شود.
 
فقط اکسسوری ها
اتاق خواب فضایی است که ایجاد احساس آرامش در آن، حرف اول را در دکوراسیون داخلی می زند. همان طور که می دانید زرق و برق رنگ طلایی بسیار زیاد است بنابراین بهتر است رنگ طلایی در اکسسوری ها، کوسن ها و پرده های اتاق خواب استفاده شود. تنها در صورتی که لوازم اتاق خواب شما مدرن و ساده است، می توانید از یک کاغذدیواری طلایی با طرح شلوغ استفاده کنید.
 
منطقه ممنوعه
بهتر است در آشپزخانه کمترین رنگ طلایی را به کار ببرید. اکثر دکوراتورهای ماهر دنیا استفاده از رنگ طلایی را تنها به صورت نواری در اطراف کابینت یا سرامیک میانی کابینت ها توصیه می کنند.
 
نکاتی که هر طلایی بازی باید بداند!
معمولا در فریم قاب، مبلمان و لوستر از رنگ طلایی استفاده می شود. دکوراتورها در بخش هایی که از نظر حجمی کوچک تر هستند از رنگ طلایی استفاده می کنند و رنگ سردی مثل آبی، خاکستری و سبز در پارچه مبل و حداکثر فضا استفاده می شود تا جلوه رنگ طلایی در کنار آنها دوچندان شود. این تناسب باعث زیبایی فضا می شود.

چگونه از رنگ طلایی در دکوراسیون استفاده کنیم؟

نظر خود را ارسال کنید